تشریح صندلی جهانی آلمان در سال 2019 از زبان مرکل

ایسنا نوشت: صدراعظم آلمان می گوید برلین همچنان در 2019 به دنبال راهکارهایی برای چالش های دنیای خواهد بود و همچنین مسوولیت بزرگتری در دنیا تقبل خواهد نمود.

تشریح صندلی جهانی آلمان در سال 2019 از زبان مرکل

به گزارش خبرگزاری آلمان، بخش عمده ای از سخنرانی سال نوی میلادی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به اتخاذ رویکردی چند جانبه برای مسائل بین المللی اختصاص یافت. مرکل به محدود کردن تغییرات آب و هوایی، مدیریت مهاجران و مبارزه با تروریسم به عنوان انواع چالش هایی اشاره نمود که نیازمند راهکاری جامع هستند.

صدراعظم آلمان که کشورش از اول ژانویه به مدت دو سال به عضویت شورای امنیت سازمان ملل متحد در می آید، تاکید نمود: می خواهیم تمام این مسائل را به نفع خودمان حل کنیم و در شرایطی می توانیم این کار را انجام دهیم که منافع سایرین را هم در نظر بگیریم. این درسی است که از دو جنگ جهانی در قرن گذشته کسب نموده ایم اما امروزه همه روی این عقیده اتفاق نظر ندارند و اطمینان از همکاری بین المللی تحت فشار قرار می گیرد. در چنین شرایطی ما باید بار دیگر بایستیم، استدلال کنیم و قوی تر برای عقایدمان بجنگیم. ما باید مسوولیت بیشتری را در راستای منافع خودمان بر عهده بگیریم.

به گفته او، آلمان به دنبال راهکارهای جهانی در سازمان ملل خواهد بود و تاکید نمود که این کشور اعتبارات بیشتری برای یاری بشردوستانه و دفاعی اختصاص می دهد. به گفته مرکل، برلین قصد دارد تا اتحادیه اروپا را قوی تر و قادر به تصمیم گیری کند.

مرکل همچنین اذعان کرد سال سیاسی دشواری را پشت سر گذاشته است. رهبر آلمان گفت که اواخر اکتبر با اعلام اینکه برای پنجمین بار صدراعظم نخواهد شد، عرصه را برای آغازی جدید آماده کرد. او همچنین هفتم دسامبر رهبری حزب محافظه کار را تسلیم آنگریت کرامپ-کارن باوئر کرد.

صدراعظم آلمان گفت قصد دارد تا خاتمه این دوره پارلمان که تا 2021 ادامه دارد در سمتش باقی بماند. از آنجاییکه تنش هایی درون دولت ائتلافی او وجود دارد، مساله ماندن طولانی مدت مرکل در عرصه سیاسی آلمان موجب تردیدهایی می گردد.

52311

منبع: خبرآنلاین

به "تشریح صندلی جهانی آلمان در سال 2019 از زبان مرکل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح صندلی جهانی آلمان در سال 2019 از زبان مرکل"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید