تازه ترین نظرسنجی درباره انتخابات برزیل؛ پیشروی نامزد چپ ها

کاندیدای راست افراطی برزیل که حین حضور در کمپین انتخاباتی مورد اصابت چاقو قرار گرفته و در بخش مراقبت های ویژه قرار گرفته است، هنوز هم براساس نظرسنجی های انجام شده می تواند در دور نخست انتخابات این کشور پیشرو باشد.

تازه ترین نظرسنجی درباره انتخابات برزیل؛ پیشروی نامزد چپ ها

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، خائر بولسونارو، کاندیدای راست افراطی برزیل توانسته در نظرسنجی موسسه داتافولها از حمایت 26 درصدی مردم برخوردار باشد.

بر اساس این نظرسنجی همچنین معین شد که رقیب وی از حزب کارگران نیز توانسته صندلی خود را محکم کند.

در حالی که لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهوری سابق برزیل از شرکت در انتخابات منع گردیده و در حبس به سر می برد، حمله با چاقو علیه بولسونارو باعث گردیده تا انتخابات غیرقابل پیش بینی در برزیل بیش از گذشته پیچیده گردد.

لولا داسیلوا، فرناندو حداد را که سابق بر این شهردار سائوپائولو بود جای خود به عنوان کاندیدای حزب کارگر برگزیده و این فرد موفق گردیده تا میزان محبوبیتش را با چهار درصد افزایش به 13 درصد در نظرسنجی روز جمعه برساند.

در نظرسنجی روز جمعه معین شد که استراتژی حزب کارگر برای معرفی حداد به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری نتیجه بخش است؛ این حزب در تبلیغات اخیر خود پیامی را با عنوان حداد، لولا است منتشر کرد.

حمایت لولا باعث می گردد تا حداد بتواند در دور دوم انتخابات که 28 اکتبر برگزار می گردد، موفق باشد.

در نظرسنجی داتافولها همچنین معین شد که بولسونارو که قریب به سه دهه در کنگره برزیل گذرانده و حداد، می توانند در دور دوم انتخابات کنار یکدیگر به رقابت بپردازند.

در این نظرسنجی همچنین معین شد که بولسونارو در دور دوم به دیگر کاندیداهای اصلی می بازد.

نظرسنجی مذکور از 2820 تن در سراسر برزیل و در روزهای پنجشنبه و جمعه انجام شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تازه ترین نظرسنجی درباره انتخابات برزیل؛ پیشروی نامزد چپ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین نظرسنجی درباره انتخابات برزیل؛ پیشروی نامزد چپ ها"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید