به بهانه دیدار پرسپولیس - تراکتورسازی؛ نگذارید بی اخلاقی ها چهره زیبای فوتبال را لکه دار کند

مسابقه تیم های فوتبال پرسپولیس و تراکتورسازی در هفته دوازدهم لیگ برتر یکی از حساس ترین و جذاب ترین بازی های فصل است و امید می رود اتفاقات غیرفوتبالی چهره این بازی را لکه دار نکند. - اخبار ورزشی -

به بهانه دیدار پرسپولیس - تراکتورسازی؛ نگذارید بی اخلاقی ها چهره زیبای فوتبال را لکه دار کند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران دیدار دو تیم فوتبال پرسپولیس و تراکتورسازی تا پیش از دهه 80 با توجه به روابط نزدیک دو باشگاه در فضایی صمیمی و دوستانه برگزار می شد اما از زمان بازگشت تراکتورسازی به لیگ برتر و البته قدرت دریافت این باشگاه و همچنین به دلیل سوء استفاده برخی جریان های خاص داخلی و خارجی غیر ورزشی حساسیت های خاصی در این بازی ایجاد و منجر به بروز اتفاقات تلخی در سال های گذشته شده است.

زمانی پرسپولیس و تراکتورسازی در تهران و تبریز با حضور بازیکنان متعددی که سابقه همراهی تیم حریف را داشتند به مصاف هم می رفتند و در طول برگزاری بازی نیز هیچ اتفاق تلخی نه در زمین مسابقه و نه بر روی سکوها رخ نمی داد. تراکتورسازی یکی از باشگاه هایی بود که بیشترین همکاری را در انتقال بازیکن به پرسپولیس داشت و مهره های تاثیرگذاری مثل باقری، حلالی، باغمیشه، فرشباف، باهنر و ... از این تیم به پرسپولیس پیوستند اما حالا شرایط دگرگون شده و برخی گروه ها و جریان های غیرورزشی کوشش می نمایند مسائل قومی و منطقه ای را وارد حساسیت های این بازی نمایند.

نباید فراموش کنیم که فوتبال بهانه ای برای دوستی و با هم بودن است، فرصتی برای رفاقت و همدلی نه تفرقه و اختلاف. باشگاه هایی که سال هاست عنوان ورزشی را بر سر در و داخل لوگوهای رنگارنگ خودشان ثبت نموده اند در چنین روزهایی باید به دنبال تغییر فضای مسموم موجود در این بازی ها باشند.

قطعا هیچ ایرانی اهانت و بی احترامی به قومیت ها را تحمل نخواهد کرد و مسئولیت بروز چنین اتفاقی قطعا متوجه باشگاه ها، معاونت فرهنگی و کمیته ها یا کانون های هواداری است. اگر چه سیدجلال حسینی و مسعود شجاعی در فضای مجازی اعلام نموده اند که در صورت شعارهای غیرمتعارف از سوی طرفداران هر کدام از تیم ها بازی را متوقف می نمایند اما این موضوع احتیاج به عزمی جدی تر دارد. از همین امروز باید در این خصوص اتمام حجت لازم صورت پذیرد. بسیاری از طرفداران پرسپولیس، برخی مربیان، بازیکنان، مدیران و پیشکسوتان این باشگاه آذری زبان هستند و نباید اجازه بدهند که کوچک ترین توهین یا شعار تفرقه انگیزی در استادیوم شنیده گردد. همانطور که بسیاری از بازیکنان فعلی تراکتورسازی اهل مازندران، اصفهان، تهران یا سایر مناطق ایران هستند.

پرسپولیس و تراکتورسازی در این فصل دو تیم قدرتمند و مدعی فوتبال ایران به شمار می روند و تقابل این دو تیم می تواند صحنه های جذابی را در استادیوم آزادی رقم بزند. باید امیدوار بود که با تعامل و همکاری نزدیک دو باشگاه همچنین کوشش مسئولان برگزاری بازی، ناهنجاری ها و بی اخلاقی ها چهره زیبای یک مسابقه فوتبال در استادیوم آزادی را لکه دار نکند.

به گزارش خبرنگاران دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و تراکتورسازی ساعت 15 فردا یکشنبه 4 آذر در استادیوم آزادی برگزار می گردد. آنتونی استوکس خاتمه به ایران بازگشت، مهاجم ایرلندی در راه تبریز + عکس

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "به بهانه دیدار پرسپولیس - تراکتورسازی؛ نگذارید بی اخلاقی ها چهره زیبای فوتبال را لکه دار کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به بهانه دیدار پرسپولیس - تراکتورسازی؛ نگذارید بی اخلاقی ها چهره زیبای فوتبال را لکه دار کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید