اکتیویژن رکورد درآمد می زند، صدها نفر را اخراج می نماید

شرکت بازی سازی اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) خبر از اخراج تعداد زیادی از کارمندان خود داده است. این شرکت 8 درصد از کل کارمندان خود را اخراج نموده است؛ رقمی که حدودا 800 نفر را شامل می گردد. نکته این جاست که شرکت اکتیویژن بلیزارد در کنار اعلام این خبر، از افزایش شگفت انگیز درآمدهای خود در سال گذشته میلادی گفته است.

اکتیویژن رکورد درآمد می زند، صدها نفر را اخراج می نماید

خبر اخراج 8 درصد کارمندان اکتیویژن بلیزارد و هم چنین رکورد درآمدزایی این شرکت، در قالب جدیدترین مراسم اعلام آمار و آرقام تجاری این شرکت، منتشر شده است. بابی کوتیک (Bobby Kotck)، مدیرعامل شرکت اکتیویژن، در جلسه ای که برای اعلام آمار و ارقام سال اقتصادی اخیر شرکت خود برگزار نموده بود، گفته است که افرادی که شرکت را ترک می نمایند، بازی ساز نیستند. طبق گفته مدیر عامل اکتیویژن، آن ها می خواهند نیروهای بازی ساز بیشتری را جایگزین افرادی که اخراج شده اند، نمایند.

اکتیویژن پیش بینی نموده است که درآمد سال جدید این شرکت، در مقایسه با سال 2018 کاهش پیدا کند. این کاهش درآمد هم به بلیزارد ربط داده شده است. طبق گفته اکتیویژن بلیزارد، قرار نیست در سال 2019 شاهد عرضه بازی جدیدی از سوی بلیزارد باشیم و از طرفی هم فروش های درون برنامه ای بازی های Overwatch و Hearthstone کاهش پیدا نموده اند.

تغییرات درون سازمانی بزرگی قرار است در سال 2019 در اکتیویژن صورت بگیرد و جدایی بانجی از این شرکت هم یکی از دلایل اصلی تغییرات اکتیویژن است. شرکت سازنده بازی دستینی (Destiny) اخیرا اطلاع داد که نه تنها از اکتیویژن جدا خواهد شد، بلکه مجموعه دستینی هم دیگر متعلق به اکتیویژن نخواهد بود.

اکتیویژن بلیزارد قرار است تیم های بازی سازی خود را 20 درصد گسترش دهد و هزینه های لازم برای این گسترش، با صرفه جویی در بخش هایی که در ساخت بازی دست ندارند، مثل بخش های سازمانی مختلف، تامین خواهد شد.

با اینکه بلیزارد سال جاری بازی جدیدی نخواهد داشت ولی می توانیم انتظار عرضه بازی های مختلفی را از سوی اکتیویژن داشته باشیم. طبق گفته اکتیویژن، نسخه 2019 بازی Call of Duty بخش داستانی خواهد داشت و از طرفی هم این شرکت، عرضه بازی های مختلف دیگری را مثل Sekiro و بازسازی Crash Racing را برای سال 2019 در برنامه دارد.

منبع: Polygon

منبع: دیجیکالا مگ

به "اکتیویژن رکورد درآمد می زند، صدها نفر را اخراج می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکتیویژن رکورد درآمد می زند، صدها نفر را اخراج می نماید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید